Inni muzycy zagraniczniLoomeer. Muzyk z Czech. Nowy Król Elmuzyki nadchodzi.

Dyskusje o muzykach, dla których nie zostały otwarte osobne fora.

Moderatorzy: monsoon, fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Jestem muzykiem: Nie wiem
Kontaktowanie:
Status: Offline

Loomeer. Muzyk z Czech. Nowy Król Elmuzyki nadchodzi.

Post #95513 autor: DigitalSWorld » 11 sty 2012, 20:02

Loomeer pokazuje nam muzykom miejsce w szeregu, ba jest Loomeer i cała reszta, moja muza przy jego jest niczym, wręcz czuję się nieswojo słuchając tego albumu.

Czekałem na takie utwory wiele lat, coś nowego fajnego w elmuzyce się stało!!!!

Koniecznie musicie mieć ten album ! Jest to gratka dla elmuzyków !!!!

Nie zwlekaj ! http://www.jamendo.com/en/album/104508
Muzyka
https://digitalsimplyworld.bandcamp.com

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST

esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #95517 autor: esflores » 12 sty 2012, 10:44

Tja ! biorę to na warsztat. Ma ktoś ochotę coś skrobnąć na bloga? - czeka nagroda - nowe piwo żurawinowe :wink:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Kontaktowanie:

Post #95519 autor: DigitalSWorld » 12 sty 2012, 12:53

Jestem zachwycony tym materiałem i jestem ciekawy jak Ty Esfloresie odbierasz te dźwięki.
Zgłosiłeś się pierwszy i będzie miło czytać to co napiszesz.
Pozdrawiam.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

suncover
Stary wyga
Kontaktowanie:

Post #95520 autor: suncover » 12 sty 2012, 17:10

Przesłuchałem sobie "Live from my living room 2009-2011" pana Loomeera. Nie bardzo rozumiem zachwytu utalentowanego muzyka młodego pokolenia DigitalSWorld. Wg mnie ta muzyka nic nowego i fajnego nie wnosi do współczesnej elmuzyki. Wręcz przeciwnie nachalnie czerpie z dokonań wielu muzyków z lat 90-tych, chociażby Toma Habesa (Optical Image). Lubię sobie także posłuchać nieco lżejszej elektroniki. Nie mówię, że jest to zła muzyka, ale nie ma tu żadnego przełomu, świeżości... Nawet na jamendo muzyki tego typu jest dość sporo. Jak dla mnie muzyka do posłuchania i zapomnienia...
Pozdrawiam :)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Tellur
Zaawansowany

Post #95521 autor: Tellur » 12 sty 2012, 17:12

DigitalSWorld - Obawiam się, że nie mogę wyrobić sobie zdania, ponieważ od jakiegoś czasu bezskutecznie próbuję pobrać ten ZIP i za każdym razem przerywa mi gdzieś tak w 1/3. Ponieważ to darmowe CD, to może mógłbyś je zamieścić gdzieś na jakimś koncie do pobrania?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #95524 autor: esflores » 12 sty 2012, 17:58

Oczywiście, ze ta muzyka jest wtórna. Ale to bardzo ciekawy muzyk, gra jeszcze lżejsze odmiany, nawet z zespołem metalopodobnym. Na YT jest jego bardzo długi utwór, pokawałkowany i niestety nie kompletny i to juz jest coś bardzo poważnego. Mnie zachwyciła jego łatwość tworzenia i dość wysoki poziom jak na amatora.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #95525 autor: Belmondo » 12 sty 2012, 18:07

suncover pisze:Jak dla mnie muzyka do posłuchania i zapomnienia...

Poraz n-ty: amen.
Dodam tez poraz n-ty, ze to wlasnie przez taka tworczosc muzyka elektroniczna obecnie kojarzona jest z obciachem.

[ Dodano: 2012-01-12, 18:08 ]
esflores pisze:wysoki poziom jak na amatora.

Wysoki poziom czego ?
Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #95526 autor: esflores » 12 sty 2012, 18:34

Belmondo pisze:
Wysoki poziom czego?

Twojego trollowania. :grin:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Kontaktowanie:

Post #95529 autor: DigitalSWorld » 12 sty 2012, 18:55

Dlaczego zachwyciła mnie ta muzyka? Z jednego prostego powodu, cała ta płyta jest grana od tak sobie, bez ciśnienia, na live, jest duża dokumentacja na youtube.

Kto by pomyslał że elmuzykę można grać na akordeonie no kto?

Moi drodzy ten artysta po dniu spędzonym gdzies w pracy, siada sobie i gra jak profesjonalny muzyk, od tak, jak my jemy bułki on od tak sobie gra i ten materiał jest świetny, melodyjny, sekwencje syntezy fm sa nienachalne, przeplatane fajnymi pomysłami.
Gdyby on grał w latach 70 teraz byłby ikoną a tak jest jednym z milionów tzw zwykłych ludzi, którzy grają bo lubią, bo to kochają. To trzeba docenić.

Coś mi się zdaje że cała muzyka jest wtórna ? I tak już zostanie.
Podobnie jest z filmami, jest przestępca i policjant, i tak prawie od pierwszego filmu jaki został nakręcony.

Powiedźmy że jestem utalentowanym muzykiem młodego pokolenia, pal licho, czy to sprawia że nie powinienem się zachwycać fajną muzyką, graną z lekkością, nie sztampową, gdzie synteza fm jest grana 1001 raz i nadal zachwyca grono fanów.

Loomeer to czystej wody naturszczyk, o taki sąsiad z bloku, którego się spotyka codziennie, i to jest niezwykłe że "zwykli"ludzie są niezwykli, grają na akordeonie elmuzykę!!!!

Słuchamy, nie kręcić nosem Panie i Panowie, docenić że materiał jest za free a nie na generatorze za 60 zł.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 18:56 przez DigitalSWorld, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #95530 autor: Belmondo » 12 sty 2012, 19:48

DigitalSWorld pisze:Moi drodzy ten artysta po dniu spędzonym gdzies w pracy, siada sobie i gra jak profesjonalny muzyk, od tak, jak my jemy bułki on od tak sobie gra

Do profesjonalizmu to tu naprawde daleko. Poza tym nie to kiedy czlowiek siada sobie podlega ocenie. Mozna sobie doceniac czlowieka za to co robi, jak robi i kiedy jak najbardziej, ale nie nalezy laczyc tego z efektami, ktore osiaga. Moze osiaga lepsze w innym gatunku.
Zgadza sie, obecnie kazda muzyka jest wtorna. Wojciech Mann kiedys fajnie okreslil w ktoryms z wywiadow, ze pomysly w muzyce skonczyly sie w latach 70-ych . Ale ta powyzej jest wyjatkowo wtorna i do tego banalna.
Moze sie komus podobac i ja to rozumiem, ale okreslanie wysokim poziomem albo swietnym materialem czegos co jest okrutnie przewidywalne, powtarzalne i zle brzmiace to jest przesada.

Przyznam tez, ze nie rozumiem ostatnio czesto wywolywanego watku, ze jak muzyka jest za free, to nalezy sie z tego cieszyc. W wiekszosci przypadkow dlatego jest za free bo nikt tego nie chce kupowac. Wiec za free to ona jest ku radosci odbiorcy, ale tworcy juz niekoniecznie.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

suncover
Stary wyga
Kontaktowanie:

Post #95531 autor: suncover » 12 sty 2012, 20:15

Dokładnie. Każda muzyka jest wtórna. Im dojrzalszy/wrażliwszy/bieglejszy muzyk, tym lepiej potrafi tą wtórność jakoś zakamuflować, bo całkowicie jej ukryć raczej się nie da. Ten niestety do grupy tych muzyków nie należy. Co nie znaczy, żer nie doceniam jego "twórczej" pasji.
Mając do wyboru obejrzenie "Szansy na sukces" z udziałem amatorów a dobrego koncertu jakiegoś klasyka muzycznego wybiorę to drugie.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Kontaktowanie:

Post #95532 autor: DigitalSWorld » 12 sty 2012, 20:27

Wiecie co...tak teraz piszemy o wtórności muzyki w ogóle.
Czy my mamy rację że już każda muzyka jest wtórna i czy muzyka może być wtórna.

Czy my czasem nie wpadliśmy w wygodny tok myślenia.

Tak, wygodny tok myślenia, może innej muzyki już nie można stworzyć, innej która będzie cieszyć po nowemu, może ona taka już musi być, taka jest jej natura.
Dopiero inna nieznana technologia tworzenia muzyki sprawi że poznamy, odkryjemy ją ponownie.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 20:28 przez DigitalSWorld, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #95533 autor: Belmondo » 12 sty 2012, 20:29

suncover pisze:Im dojrzalszy/wrażliwszy/bieglejszy muzyk, tym lepiej potrafi tą wtórność jakoś zakamuflować,

...albo inteligentnie uzyc.
A w tej muzyce tej "inteligencji" nie ma w ogole. Od poczatku do konca tluczone sa te same schematy rytmiczne, te same brzmienia, te same melodie. Wszystko to co mozna spotkac
wszedzie.

[ Dodano: 2012-01-12, 20:42 ]
DigitalSWorld pisze:Czy my czasem nie wpadliśmy w wygodny tok myślenia.

Bardzo wygodny. Ale tez i wyuczony doswiadczeniem...

DigitalSWorld pisze:Dopiero inna nieznana technologia tworzenia muzyki sprawi że poznamy, odkryjemy ją ponownie.

Na to bym nie liczyl za bardzo w najblizszym czasie. Z dwoch prostych powodow:
- ludzie teraz wszedzie pedza na potege, a to nie sprzyja w zaden sposob tworczosci (dlatego tez uwazam, ze nawet dysponujac wybitnym talentem nie da sie po ciezkiej pracy, milionie stresow stworzyc czegos wartosciowego, bo do tego potrzebne jest otwarcie umyslu, spokoj i brak pospiechu, a nie jakies wolne chwile w przerwie miedzy zajeciem jednym i drugim i jeszcze zarabianiem pieniedzy na rodzine, dom, itp- po prostu nie da sie).
- nic sie nie zanosi na powstanie nowej technologii- mamy w tej chwili niesamowite mozliwosci techniczne, tylko co z tego ? Tak samo jak z muzyka nic nowego w syntezie dzwieku i jego kontroli na razie nie powstaje. Bylo kilka jaskolek, ale skonczylo sie jak zwykle na tym samym- w coraz nowszych i ladniej wygladajacych syntezatorach powtarzane sa od lat te same bledy, tak samo ciezko je obslugiwac, ze ludzie koncza na presetach i tyle, a w rezultacie i tak czesto okazuje sie, ze jak ktos potrafi naprawde grac, to z przyjenoscia mozna posluchac jak gra chocby na harmonijce ustnej. Zreszta nie w technologii drzemie potencjal, tylko w ludzkim umysle, ktorego wlasciciel bedzie potrafil w sposob szczegolny, interesujacy i emocjonujacy skreslic troche dzwiekow w ciekawie ulozonej formie.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

spawngamer
Habitué

Post #95534 autor: spawngamer » 12 sty 2012, 21:30

Nieczęsto z Belem się zgadzam (ale go lubię za jednolitą postawę moralną :grin: ) ale rzeczywiście to błyskotliwa amatorszyzna z kompa.
Bel parę lat temu gdzieś w jakimś temacie zachęcałeś do własnych prób grania -podaj jakieś linki do narzędzi co by tam jakoś intuicyjnie mozna wykrecić gałki - spróbowałbym może coś na CES XVIII -obciachu za dużego nie będzie bo jak brać pod uwagę cykl wydawniczy to gdzieś w 2032 to się zmaterializuje :roll:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
DigitalSWorld
Twardziel
Kontaktowanie:

Post #95535 autor: DigitalSWorld » 12 sty 2012, 21:45

Loomeer daj czadu ==>Improwizaja Loomeera
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 21:50 przez DigitalSWorld, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Sylwuś
Twardziel

Post #95536 autor: Sylwuś » 12 sty 2012, 22:12

Dziś wszystko jest amatorskie bo w chinach produkowane :twisted:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

DeLong
Habitué

Post #95537 autor: DeLong » 12 sty 2012, 22:13

Pozwolę sobie przy okazji tego tematu, na taka uwagę natury bardziej ogólnej:
Belmondo, a może by tak oprócz ciągłego negowania i krytykowania (Twoje prawo), uraczyłbyś nas raz na jakiś czas jakąś "wartością dodaną"?
Innymi słowy, zamiast ciągle "odejmować" (nie mówię ze niesłusznie) może byś wreszcie "dodał" od siebie coś nowego i wartościowego?
Wiem, ze w tą stronę trudniej, ale czasami może warto się wysilić?
No hay caminos, hay que caminar...

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #95538 autor: Belmondo » 12 sty 2012, 22:16

spawngamer pisze:Bel parę lat temu gdzieś w jakimś temacie zachęcałeś do własnych prób grania -podaj jakieś linki do narzędzi co by tam jakoś intuicyjnie mozna wykrecić gałki - spróbowałbym może coś na CES XVIII -obciachu za dużego nie będzie bo jak brać pod uwagę cykl wydawniczy to gdzieś w 2032 to się zmaterializuje :roll:

Ale po co :grin: przeciez w tym roku ma byc koniec swiata :beach:

Tak powaznie, to mnie zastrzeliles, zwlaszcza tym "intuicyjnie" :).
Ja jakby zaczynalem przygode z innej strony i dla mnie instrumenty elektroniczne w ogole nie sa intuicyjne :). Ale zdaje sie wujek Stefan jakis czas temu budowal jakis prosty setup od zera to moze moglby sie podzielic doswiadczeniem. Ja nie podejmuje sie tak zlozonego tematu.
Tu znajdziesz wszystko: www.kvraudio.com co potrzebne do pokrecenia galkami.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #95539 autor: esflores » 12 sty 2012, 22:20

Loomeer specjalnie dla EL-Stacji http://youtu.be/7hN4zSDSV0A
I tu na bardziej poważnie Loomeer - Anesthetic - preview of first part http://youtu.be/E2gE4PwPi2w

Panowie nawet sobie nie zdajecie sprawy ile sie dzieje w muzyce teraz, młodzież - słuchajcie Loomeera, to co prezentuje to klasyka, bardzo dobrze zagrana i dobrze zrealizowana. Jestem pewny, że szanowni koledzy nawet nie przesłuchali 30 minut z tego materiału. Bardzo mi sie podoba to i w jaki sposób ten facet muzykuje po prostu jest rewelacyjny. DSW jest muzykiem i czuje to jak muzyk, ja pomimo że nie gram czuję to samo. Radość tworzenia, cudowne melodie, swoboda, pasja, pewność przekazu i robi to sam bez sztabu techników za sobą. To przykład na to ile satysfakcji można mieć i dawać innym. Muzyka nie musi byc perfekcyjna to nie Mozart czy Beethoven. Kupujcie sprzęt i grajcie, zobaczcie ile Loomeer dał ludziom, mam nadzieję, że mu sie to odpłaci i zarobi troche grosza.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2012, 22:36 przez esflores, łącznie zmieniany 2 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #95540 autor: Belmondo » 12 sty 2012, 22:24

DeLong pisze:Innymi słowy, zamiast ciągle "odejmować" (nie mówię ze niesłusznie) może byś wreszcie "dodał" od siebie coś nowego i wartościowego?

Ale czego dokladnie oczekujesz ? Bo ja nie wiem co to jest to "cos".

A tak juz bardziej ogolnie, to nature mam taka, ze mi sie wlacza lampka wtedy jak ktos z miernoty usiluje zrobic na sile cos wielkiego i wtedy zazwyczaj interweniuje. Nic nie poradze na to, ze dzisiejszy swiat jest taki, ze ludzie w natloku informacji traca to co wartosciowe i w ten sposob coraz wiecej i czesciej akceptuja to co jeszcze 10 czy 20 lat temu bylo by nie do zaakceptowania. Wlasnie przez to za 30 lat bedziemy sie wszyscy musieli nauczyc chinskiego, bo ludzie chca latwiej, szybciej, taniej. Ja jestem stanowczo na nie i to wyrazam. Nic tez nie poradze na to, ze w elektronice poza pozycjami ktore mozna co roku policzyc na dwoch palcach jednej reki nie pojawia sie nic fajnego. To tez sie jakos odbija na tym "odejmowaniu". Tyle.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Inni muzycy zagraniczni”