LinkowniaArchiwum nagrań red. Jerzego Kordowicza

Trafiłeś w sieci na ciekawe strony muzyczne? Znasz adresy wyjątkowo interesujących materiałów? Zostaw je tutaj!

Moderatorzy: monsoon, fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
BM
Niedoświadczony
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Archiwum nagrań red. Jerzego Kordowicza

Post #99178 autor: BM » 20 sie 2012, 22:45

Przewietrzyłem część archiwum muzycznego i znalazłem kilkanaście audycji red. Jerzego Kordowicza. Posiadam ich jeszcze więcej, ale aktualnie nie mam możliwości zgrania z mini-dyskietek. Może w jakiejś przyszłości. Choć kwestia dotyczy raczej lat 2002 - 2004, a te, jak zauważyłem, są dość licznie reprezentowane w sieci. Stąd nie mam większego ciśnienia, a tymczasem zapraszam serdecznie do pobierania głównie starszych (nawet 1999, 2000) nagrań:

http://anadyomene-records.com/subsite/sub_kordowicz.htm

I pamiętajcie: wolna kultura! Negujcie mainstream, nie ufajcie korporacyjnym mediom i nie wspierajcie komercyjnej muzyki! :cool:

[ Dodano: 2012-08-21, 12:45 ]
Dodałem wiele kolejnych, starszych nagrań, w tym m.in. podsumowanie Top-Tlen 1999, Józefa Skrzeka w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, czy "Krawędź Światów"... To nie jest jeszcze koniec archiwum. Polecam!

Od siebie dodam refleksję, że dopiero z perspektywy tych kilkunastu lat łatwiej ocenić prezentowaną muzykę. To archiwum traktuję jako bezcenną wartość dokumentacyjną. Cóż, po latach nawet wiadomości (polityczne) nabierają znaczącej wartości i są cenniejsze, niż większość wydanej muzyki, po którą jest względnie łatwo sięgnąć.

Tak na marginesie. Jakiś czas temu znalazłem również stare kasety VHS, nagrywane magnetowidem z ustawianym zdalnie czasem. Filmów z ówczesnej telewizji nocnej nie da się dziś oglądać, obrażają średnią inteligencję człowieka. Lecz zapowiedzi speakerów, reportaże z ludźmi sprzed lat (ubiory, samochody na ulicach...): bezcenne! :!:

I tak samo warto podchodzić do podobnych zbiorów starych audycji. Zatem już krótko: bądźcie litościwi w swych osądach nad tym, jak się dawniej grało. Mówię tu również o swoich nutach...

:hi:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

smith
Habitué
Kontaktowanie:

Post #99188 autor: smith » 21 sie 2012, 22:57

BM pisze:zapowiedzi speakerów, reportaże z ludźmi sprzed lat (ubiory, samochody na ulicach...): bezcenne!

Lubie czasami przekopywac internet w poszukiwaniu takich wykopalisk. Jesli udaloby Ci sie znalesc czas i checi to fajnie by bylo, jakbys zrzucil takie smaczki na YT :)
::::: polarismusic.eu :::::: scamall.net ::::::

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
BM
Niedoświadczony

Post #99191 autor: BM » 22 sie 2012, 1:21

smith pisze:
BM pisze:zapowiedzi speakerów, reportaże z ludźmi sprzed lat (ubiory, samochody na ulicach...): bezcenne!

Lubie czasami przekopywac internet w poszukiwaniu takich wykopalisk. Jesli udaloby Ci sie znalesc czas i checi to fajnie by bylo, jakbys zrzucil takie smaczki na YT :)

Już teraz, patrząc na kasety, obliczyłem wstępnie, że takich smaczków z VHS mam co najmniej z 9 godzin. Robota na wiele długich, jesiennych nocy. Kiedyś się za to zabiorę. Widok granatowych skafandrów i kreszowych dresów z lat dziewięćdziesiątych, jest niezapomniany i na pewno warty poświęcenia swych pleców i oczu, przy zrzucaniu taśm na "cyfrę".

Aha, znalazłem audycję z 22.04.2001, gdzie jako Polaris, byłeś grany w zacnym towarzystwie The Orb.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

maius
Twardziel

Post #99198 autor: maius » 22 sie 2012, 23:20

Sporo z taśm VHSu wrzuca nam Władysław Komendarek

http://www.youtube.com/watch?v=TA18f7fn ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=SFqbxaMp ... r_embedded

Dzięki za te archiwalne audycje red. Jerzego Kordowicza

:hi:
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, 23:55 przez maius, łącznie zmieniany 1 raz.
Pax Vobiscum

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
BM
Niedoświadczony

Post #99202 autor: BM » 23 sie 2012, 20:03

Archiwum uzupełniłem o:

+ Podsumowanie Top-Tlen 2000;
+ 10. jubileuszowe podsumowanie Top-Tlen 2001;
+ Audycje m.in. z muzyką ks. Korneliusza Mateuszka, Polarisa etc.;
+ Ostatnie wydanie niedzielnego "Studia Tlen" (rok 2002);
+ Pożegnanie red. Kordowicza w nocy z poniedziałku na wtorek (przed dłuższą przerwą, choć wówczas nikt nie wiedział, czy w ogóle powróci).

Nowo dodane pliki są oznaczone. Aktualnie zbiór zawiera ponad 2 GB danych!

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Linkownia”