Audio Hi-FiiPOD

Wymiana poglądów dotyczących sprzętu, na jakim (nie) warto słuchać dobrej muzyki oraz technologii zapisu dźwięku.

Moderatorzy: monsoon, fantomasz

Autor tematu
Azeroth
Twardziel
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

iPOD

Post #18785 autor: Azeroth » 13 gru 2005, 18:13

Czy ktoś z Was posiada ten sprzęt? Jeżeli tak, to jak się sprawuje? Podajcie także jaką pojemność mają wasze urządzenia.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

pw
Beton
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Kontaktowanie:

Post #18821 autor: pw » 13 gru 2005, 20:14

Dostałem w prezencie iPoda z dyskiem 20GB. Mam go od września i narazie nie było problemów. Jakość dźwięku na standardowych słuchawkach zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie: tryb użytkowania wyłącznie w drodze do pracy i z powrotem nie wymusza na mnie szukania innych słuchawek. Ale uwaga: słuchawki kiepsko tłumią otoczenie. Na plus przemawia bardzo intuicyjne oprogramowanie (iTunes) do rippowania płyt i kopiowania na odtwarzacz. Oprócz tego w sieci łatwo znaleźć multiplatformowy soft, który można uruchamiać bezpośrenio z iPoda i przy jego pomocy kopiować muzykę w obie strony (iTunes tylko na odtwarzacz). Obsługuje różne formaty kompresji stratnej oraz format bezstratny Apple. Urządzonko pracuje też jako zwykły dysk USB. Super sprawa: nie ma chrzanionego radia. Budzi pozytywne emocje estetyczne. Na bateriach wytrzynuje kilkanaście godzin podobno: w każdym razie starcza mi na cały tydzień. Istnieje dystrybucja Linuksa iPod Linux. Wada: robi krótką przerwę przy przejściu między utworami i chyba jedyną metodą obejścia jest rippowanie płyty do jednego pliku (tylko, że podobno wtedy w związku ze sposobem zarządzania pamięcią są częstrze odwołania do dysku i bateria szybciej siada - nie sprawdzałem).
brzmienie
http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué
Jestem muzykiem: Nie wiem

Post #18862 autor: Belmondo » 13 gru 2005, 20:54

pw pisze:Urządzonko pracuje też jako zwykły dysk USB.

Ktore tam jest USB (wersja) ?

Pozdr
Bel

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

pw
Beton
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jarre, Namlook, Schulze, Jenssen
Kontaktowanie:

Post #18872 autor: pw » 13 gru 2005, 21:04

2.0 i w dołączonej książeczce piszą, że musi być 2.0, ale oczywiście działa też na pierwszej wersji (u mnie nie ma wyboru :) )
brzmienie
http://www.wiesyk.net

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Audio Hi-Fi”