KitaroJedwabny szlak

Moderatorzy: fantomasz, spawngamer

Awatar użytkownika

Autor tematu
maius
Twardziel
Posty: 665
Rejestracja: 01 sty 2009, 15:52
Lokalizacja: Czarnylas
Jestem muzykiem: Nie wiem
Płeć: Nieokreślona - Nieokreślona
Status: Offline

Jedwabny szlak

Post #82457 autor: maius » 03 sty 2010, 19:31

[center]Legendarny szlak, legendarny sierial dokumentalny, legendarna muzyka Kitaro.
Jedwabny szlak

Glories of Ancient Chang-An


ObrazekObrazek


Podróż Jedwabnym szlakiem zaczynamy w Chang'an (obecnie Xi'an) jedno z najważniejszych historycznie miast Chin (było stolicą 13 dynastii, m.in. Zhou, Qin, Han, Tang) i największego na świecie miasta, kiedy było stolicą dynastii Tang w VII wieku. Zobaczymy niesamowitą Terakotową Armię cesarza Qin Shi Huang, który zjednoczył Chiny i wybudował Wielki Mur. Pochowana na prawie 2000 lat, odgrzebywana Terakotowa Armia to archeologiczny sukces, a załoga JS była pierwszą z zagranicy mogącą ją sfilmować. Rzeźby na grobowcu cesarza Gaozonga - największy na świecie - 50 mil na zachód od Xi'an. Wchodzimy do najbardziej uświęconych buddyjskich świątyń chińskich, wspinaczka na Wielki Mur, a następnie oglądamy ukryte pod ziemią malowidła księżniczki Yong-tai.


A Thousand Kilometers Beyond the Yellow River


ObrazekObrazek


Do przetłumaczenia :cool:


The Art Gallery in the Desert


ObrazekObrazek


W Galeriach Sztuki na Pustyni będzimy zwiedzać słynne Jaskinie Mogao w Dunhuang (znane też jako Jaskinie Tysiąca Buddów - ponad 500 jaskiń, ponad 30 mil długości, z 3000 malowideł i rzeźb, w środku pustyni Gobi). W większości pochodzą one z okresu północnej i zachodniej dynastii Wei (IV–VI w. n.e.), a obejmujących style sztuki Grecji, Indii i wielu innych dynastii Chin. Jaskinie te ręcznie wydrążone w górach Mingsha są przykładem sztuki religijnej - człowieka dążącego do stworzenia dziedzictwa z jego osiągnięć i przekonań. Każdy wrażliwy na sztuke doceni to zwiedzając kompleks tych jaskiń.


Dark Castle


ObrazekObrazek


Do przetłumaczenia :cool:


In Search of the Kingdom of Lou-Lan


ObrazekObrazek


W poszukiwaniu Królestwa Loulan. Znajdujemy się na wschód od pustyni Taklamakan - imponujące zdjęcia terenu. Dowiadujemy się o zaginionym królestwie Loulan, które zniknęło w piaskach pustyni, gdy pobliskie jezioro Łob-nor (Lop Nur) "przeniosło się". Różne obiekty archeologiczne - monety, paciorki rzymskie, teksty pisane - ukazano w nich połączenia międzynarodowe z królestwem, które kwitło tu prawie 2000 lat temu. Odkryjemy mumie z grobu ukryte przez ponad 2000 lat!


Across the Taklamakan Desert


ObrazekObrazek


Do przetłumaczenia :cool:


Khotan-Oasis of Silk and Jade


ObrazekObrazek


Do przetłumaczenia :cool:


A Heat Wave Called Turfan


ObrazekObrazek


Błotniste jezioro położone poniżej poziomu morza, wysokie temperatury w lecie powodują, że ludzie śpią na dachach. Ruiny miasta Gaochang (Kocho) sporo na temat historii i kultury oraz zdjęcia ważnych artefaktów w tym obrazy manichejskie i nestoriańskie. Uwydatnienie kosmopolitycznego charakteru miasta. Imponująca twierdza Jiaohe (Yarkhoto) wzniesiona za panowania dynastii Tang na rozległym płaskowyżu. Znaczenie zbiorów winogron i rodzynek dla lokalnej gospodarki; ukazany proces suszenia rodzynek. Ważne bezekliki jaskiń buddyjskich w pobliskich górach. Jeden obraz pokazuje rzekomo zagranicznych ambasadorów ponad tysiąc lat temu. Ciekawy materiał z podziemnego systemu nawadniania nazwanego Karez.


Through the Tian Shan Mountains by Rail


ObrazekObrazek


Koleją przez góry Tien-szan. 470 km. Podróż z Turfan do Korla, począwszy od pustyni Gobi, przekroczymy wschodnie Tien-szan w dół do oaz ogromnego bezodpływowego obszaru Kotliny Kaszgarskiej (Kotlina Tarymska). Podróż odbywała się w czasie ukońszenia tej trasy (ok. 1980); dużo materiału poświęcone jest pochwale korzyści kolei dla ludności rdzennej. Oprócz dużej ilości zdjęć lokomotywy parowej przejeżdżającej przez ten surowy krajobraz, także zdjęcia karawany wielbłądów, by uwidatnić jak trudno było tu dla historycznych podróżników Jedwabnego szlaku. Kilka ciekawych zdjęć fortyfikacji z epoki Tang, zwłaszcza na Iargo (?). Techniki budowlane - warstwy zaokrąglonych głazów z trzciną. 2500-letnie pochówki koczowników z eleganckimi złotymi artefaktami. Krótki występ muzyczno-taneczny lokalnych Nomadów. Tragedia ich przodków Kałmuckich w 18 wieku. Oaza w Yanqi (Karashahr) przy rzece Kaigdu. Krótki rzut oka na kompleks jaskiń buddyjskich Shi Koshing.


Journey Into Music-South Through the Tian Shan Mountains


ObrazekObrazek


Do przetłumaczenia :cool:


Where Horses Fly Like the Wind


ObrazekObrazek


Do przetłumaczenia :cool:


Two Roads to the Pamirs


ObrazekObrazek


Do przetłumaczenia :cool:


Obrazek


[/center]
Pax Vobiscum

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Kitaro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Studio Nagrań : Zastrzeżenia