VangelisBeaubourg, Invisible Connections..itp

Moderatorzy: monsoon, fantomasz, spawngamer

Awatar użytkownika

greenocean
Niedoświadczony
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:
Status: Offline

Post #111463 autor: greenocean » 12 cze 2015, 2:25

Ostatni post z poprzedniej strony:

No tak, zbyt rzadko piszę posty na forum, łatwiej mi wychodzi tradycyjna dyskusja.
Zapomnij o "klimacie" (przyznaję - może podałem nieprecyzyjny filmik - bardziej zalezało mi na pokazaniu jego wczesnego stylu gry i techniki komponowania mniej więcej do czasu Ignacio).
Twoje spostrzeżenie naprawdę mnie zaintrygowało. Wiem o jakim fragmencie z Ignacio piszesz, przed chwilką go odsłuchałem ponownie.
No i wiem już jak doprecyzować to o co mi chodzi : pomijając chronologię albumów i rozwoju muzycznego Vangelisa, wycinając ten konkretny fragment z Ignacio i wycinając KONKRETNY fragment z tytułowego utworu Invisible Connections - miałbyś całkowitą rację!

Ale ty napisałeś "muzyka taka sama jak na IC" a chodziło ci zapewnie o konkretny fragment z IC. Jednak na IC - tytułowa kompozycja wraz z kolejnymi dwoma, to nie "składanka" fragmentów (jak całe Ignacio), tylko koncept album.

Zobacz sam, angielska strona wiki idzie nawet dalej - można nawet dostrzec trójdzielne połączenie : "tryptyk" Soil - Mask - IC.
http://en.wikipedia.org/wiki/Invisible_Connections
To jest dopiero temat na dyskusję dla maniaków :D

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

Geronimo
Habitué
Jestem muzykiem: Nie wiem

Post #111464 autor: Geronimo » 12 cze 2015, 16:14

No tak, na "Ignacio" mamy tylko właściwie fragment, wycinek. Chodziło mi raczej o pewne porównanie. Tak chciałem tak właśnie napisać: o pewnym wycinku z jednej i drugiej płyty. Są przecież na "Invisible Connections" motywy jednak też odmienne. Źle się zatem wcześniej wyraziłem, nieprecyzyjnie. :smile:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

greenocean
Niedoświadczony
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:

Post #111466 autor: greenocean » 12 cze 2015, 21:34

Spoko, ten temat jest trudny, bo wymagający ścisłego doprecyzowania, a ja np często rozważam coś w myślach, ale niekoniecznie udaje mi się poprawnie o tym napisać. W sumie - to dobrze, bo jak jest "burza mózgów", to przynajmniej rodzi się dyskusja...

dzięki, że zwróciłeś uwagę na te fragmenty - teraz mam nowy punkt słyszenia i może bardziej docenię Ignacio ;)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Vangelis”