Ogłoszenie
Studio Nagrań zostało przebudowane i uruchomione w oparciu o najnowsze dostępne skrypty phpBB. W procesie konwersji z dotychczasowej wersji ("by Przemo") mogły wystąpić drobne błędy. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości proszę informować Administrację.

Neue Berliner SchuleLanie betonu

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

yeske
Dyżurny Inżynier
Jestem muzykiem: Nie
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: Lanie betonu

Post #114356 autor: yeske » 20 lip 2017, 13:25

Ostatni post z poprzedniej strony:

mp3... :cry:
Jαrεκ

Zacząłem podejrzewać,
a teraz boję się, że wiem na pewno.
[José Carlos Somoza]

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

Lord Rayden
Beton
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule

Post #114383 autor: Lord Rayden » 16 sie 2017, 23:04

Sequentia Legenda (muzyk z Francji)
https://sequentia-legenda.bandcamp.com/album/ethereal

Wydaje mi się ten muzyk jakimś nieślubnym synem ;) lub klonem Klausa Schulze. Kiedy gra, przychodzi mi na myśl KS. Naprawdę. Na razie posłuchałem fragmentów z Etheral, ale na Bandcamp można wysłuchać innych Jego płyt. Rzecz świeża z 2017.
""ETHEREAL is an album full of emotions, which are present through the sequences and the sonic texture. The Moog Modular brings a particular color to the sound palette of this new opus. I wanted to achieve a result in harmony with my vision of the Berlin school: an extension of this musical movement" Laurent Schieber (Sequentia Legenda)"

jeszcze linki :
http://clairetobscur.fr/sequentia-legen ... expansion/
http://phaedra.pl/sequentia-legenda-blue-dream-2014/ [nie wiedziałem,że phaedra zauważył SL i płytę Blue Dream, ja na tego twórcę wpadłem dopiero teraz.]
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=9536
Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Michal Zelazowski
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie wiem

Post #114394 autor: Michal Zelazowski » 21 sie 2017, 16:37

tak, Sequentia Legenda jest mi znany i faktycznie masz Artur rację że klonuje Klausa, nad wyraz przyjemnie.
niestety to jeden z tych co nie wiedzą że klawiatura służy głównie do grania solówek, i tylko czaruje padami i sekwencjami w tych swoich półgodzinnych mszach ku czci Klausa... trochę szkoda, bo atmosferą jego kawałki bardzo mi się podobają.
Analogowy purysta Jeffrey Koepper cierpi na identyczną chorobę - parząca klawiatura.
M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Michal Zelazowski
Stary wyga

Post #114395 autor: Michal Zelazowski » 21 sie 2017, 16:43

ku mej radości uaktywnił się ostatnio projekt o wiele mówiącej nazwie Berlin Heritage.
muzyk o swojskim nazwisku Robert Sigmuntowski wydał w 2012 "Land Of The Rising Sun" oraz w 2014 "Phoenix", oba wypełnione dostojnym, klimatycznym berlinem, czyli bez eksperymentów ani szaleństw, tylko godne ukłony w stronę dziadka Klausa.
teraz pojawiły się 3 nowe tytuły:
"Berlin Oldschool" - zbiór znacznie dłuższy niż standardowe 70 minut, kilkanaście długich utworów, lecz uwaga, to jest ambient, czyli żadnych sekwencji, rytmów ani solówek. Klimatyczne i nastrojowe, lecz to nie berlin wbrew nazwie
"For A Deeper Mind" - podobnie
"Concert In The Evening" - tutaj lądujemy na cudownie znajomym gruncie: 2 półgodzinne suity, gdzie mamy wszystko co trzeba: powolnie modulowane piętrowe sekwencje, nastrojowe pady, rozlewne solówy i ogólna zdrowa berlińska karuzela
M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

00adamek
Zaawansowany
Ulubieni wykonawcy: dużo by wymieniać ...

Post #114398 autor: 00adamek » 24 sie 2017, 11:14

Michal Zelazowski pisze:tak, Sequentia Legenda jest mi znany i faktycznie masz Artur rację że klonuje Klausa, nad wyraz przyjemnie.
niestety to jeden z tych co nie wiedzą że klawiatura służy głównie do grania solówek, i tylko czaruje padami i sekwencjami w tych swoich półgodzinnych mszach ku czci Klausa... trochę szkoda, bo atmosferą jego kawałki bardzo mi się podobają.
Analogowy purysta Jeffrey Koepper cierpi na identyczną chorobę - parząca klawiatura.

Hm ... Ciekawe spostrzeżenie. Mam podobne zdanie o ubu Panach. :D

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Lord Rayden
Beton
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule

Post #114399 autor: Lord Rayden » 25 sie 2017, 10:41

Michal Zelazowski pisze:tak, Sequentia Legenda jest mi znany i faktycznie masz Artur rację że klonuje Klausa, nad wyraz przyjemnie.

Lubie posłuchać SL, bardzo przypomina mi KS. Masz oczywiście rację co do wyrażenia "msza ku czci Klausa" - za mało daje od siebie.
Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Michal Zelazowski
Stary wyga

Post #114419 autor: Michal Zelazowski » 09 wrz 2017, 9:51

odsłuchałem nowy cd Ramp - czy też trzymając się wymyślnego nazewnictwa ['ramp] - o tytule "Synchronize Or Die".
jest to świetne berlińskie granie w analogowym stylu, tyle że poza sekwencjami nic tam nie ma. mam z tą płytą takie same odczucia jak z Cosmic Ground - świetne sekwencje ale nic poza tym, po 30-40 minutach gęba wygina się w ziew.
ale czytelnicy tego wątku, czyli Gminny Cech Betoniarzy znajdą ten krążek rzetelnym.
M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Michal Zelazowski
Stary wyga

Post #114428 autor: Michal Zelazowski » 17 wrz 2017, 20:59

wieczorne niedzielne słuchanie: Jeffrey Koepper "Live At Star's End"

artysta od którego 11 lat temu (tak tak!) zaczął się cały ten wątek.
zapis z koncertu radiowego dla audycji "Star's End" Chucka van Zyla, gdzie grali już i ARC, i John Serrie, i wielu wielu innych.
przyznam że ostatnia koncertówka Koeppera "Radiate" przyprawiła mnie o zgrzyt zębów łączony z ziewaniem, bo facet toczka w toczkę odegrał materiał z płyt, nic nie poimprowizował, nic nie zaproponował nowego. kompletna strata czasu.
tutaj jest znacznie lepiej, poza nowościami z nowej płyty "Mantrasequent" jest całkiem sporo nowego nieznanego materiału. niemal godzina analogowej magii.
M.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Michal Zelazowski
Stary wyga

Post #114430 autor: Michal Zelazowski » 18 wrz 2017, 14:19