Ogłoszenie
Studio Nagrań zostało przebudowane i uruchomione w oparciu o najnowsze dostępne skrypty phpBB. W procesie konwersji z dotychczasowej wersji ("by Przemo") mogły wystąpić drobne błędy. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości proszę informować Administrację.

Neue Berliner SchuleCHUCK VAN ZYL

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

CHUCK VAN ZYL

Post #90239 autor: wojcik2202 » 13 lis 2010, 1:20

Chuck ma się dobrze :smile: o to w jakiej jest obecnie formie , warto obejrzeć ten fragment koncertu Zyla :handup:

http://www.youtube.com/watch?v=vJ6LHqVrcgwObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 1:48 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 2 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST

esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #90256 autor: esflores » 13 lis 2010, 12:55

Widzisz jest pewien problem, który muszę wywołać troszkę off top. Sprawa dotyczy NBS w ogóle. Ja nie twierdzę, że te grupy i wykonawcy są kiepscy - Chuck van Zyl należy obok niewielu do tych, którzy dają wiele od siebie. Ale zwróć uwagę na ten okres w TD, to zaledwie kilka płyt, jakże krótkich i zwięzłych. Wtedy wydawało mi się, że za krótkich. Większość z nas psioczy, że klasycy TD i inni "sequencors" nie poszli dalej tą drogą. Bodajże Mario Schonwalder, który notabene nie był muzykiem, postanowił naprawić tę "zdradę". Są naprawdę świetni epigoni tego kierunku. Ale, i tu sie narażę pewnie, jest bardzo dużo muzyków i grup, których muzyka przypomina takie wiadro do którego "wlano" tych kilka płyt ze złotego okresu i do reszty "dolano" jakiegoś" płynu aby wiadro było pełne. Specjalnie nie wymieniam nazw ale chyba nie oto chodzi w ewolucji gatunku. Oczywiście uwielbiam osobiście elektronikę sekwencyjną i mam coraz to nowe odkrycia , gdy jednak posłuchasz Brendana Pollarda np. Flux Echoes, to zwykła kalka, malowanie od szablonu, kompletnie bez własnych ambicji i ducha, to już nie jest inspiracja.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #90263 autor: Belmondo » 13 lis 2010, 13:36

esflores pisze:Ale, i tu sie narażę pewnie, jest bardzo dużo muzyków i grup, których muzyka przypomina takie wiadro do którego "wlano" tych kilka płyt ze złotego okresu i do reszty "dolano" jakiegoś" płynu aby wiadro było pełne.

O tym pisalem juz kilka razy, ale lepiej tego nie moglem ujac. To bardzo trafne ujecie :smile:.

esflores pisze:Specjalnie nie wymieniam nazw
(...)
gdy jednak posłuchasz Brendana Pollarda

No tak :wink:.
O ile ta kalka czasem mi podchodzi, to z kolei mam podobne wrazenie (zwlaszcza w kontekscie ambicji i ducha) sluchajac ostatnimi czasy Schonwaldera. W kazdym razie pod wzgledem m. in. ambicji CVZ wypada zdecydowanie dobrze.

Pozdr
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 13:38 przez Belmondo, łącznie zmieniany 1 raz.
Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué

Post #90271 autor: wojcik2202 » 13 lis 2010, 17:33

esflores pisze:Brendana Pollarda np. Flux Echoes, to zwykła kalka

Znam tą płytę Jurku no i....rzeczywiście Brendan niczego nowego nie wnosi do współczesnej el muzyki ale...mi się akurat ten album podoba , bo przyjemnie się słucha "mandarynkowych " sekwencji .
A tak ogólnie hm...wiesz mam to gdzieś ,że kogoś nudzi takie granie itp , ważne ,że odsłuchiwanie tej muzyki sprawia mi sporo przyjemności a przy okazji wracam sentymentalnie do starych , myślę dobrych czasów " Mandarynkowego snu " . Tak więc wybacz ale dyskusja czy to źle czy to dobrze kompletnie nie ma sensu , opisujmy tu nasze przeżycia związane z odsłuchiwaniem el muzyki bez względu czy to jest hard berlin czy tam electro pop w stylu Kraftwerk . Celowo zapodałem ten według mnie interesujący materiał Chucka ażeby zachęcić zwłaszcza tym młodych el fanów do wysłuchania gościa , który od wielu lat preferuje przyznam szczerze moją ukochaną sekwencerową el muzykę , która korzeniami sięga dekady lat 70 - tych .
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 17:34 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

esflores
Beton
Kontaktowanie:

Post #90276 autor: esflores » 13 lis 2010, 18:20

Nie za bardzo chyba zrozumiałeś moje intencje. To nie jest zamach ani krytyka czyichś gustów. To raczej próba uporządkowania, nikt im nie broni nagrywać po raz setny swojej wersji Rubycona. Ale to nie jest r'n'r - nie wystarczy nauczyć się tych akordów i zdzierać gardło, chociaż i w tym gatunku oryginalność też jest ceniona. Nie można tez tego traktować w ten sposób - ach wiesz jestem zryty po całym tygodniu - to oglądnę po raz setny CSI.
Ja to rozumiem ale jako odbiorca mam prawo do krytyki i powiedzenie np. Pollardowi, nie nagrywaj już więcej tej kiszki bo to nudne. Odpocznij albo zajmij się uprawą biodynamiczną warzyw dla swych pociech. Zbliża się czas, że po raz pierwszy od lat dobra muzyka będzie weryfikowana sprzedażą bezpośrednią.
Ta dyskusja ma sens o ile komuś zależy aby muzyka stała na wysokim poziomie przynajmniej po części. Wszystko się zmienia, sztuka tez powinna sie zmieniać bo my sie zmieniamy itd. Wszystko zależy jak ją traktujesz. Może Cię wzbogacać albo uszlachetniać albo może być dla Ciebie zwykłą rozrywką jak dwa piwka przed snem. Każdy ma inne oczekiwania i może sie o niej dowolnie wypowiadać. Ja lubię kiedy sztuka stawia mi wyzwanie, ot i cała prawda. Próbuję nie wartościować ale wyraźnie rozróżnić pewne sprawy bo potem ktoś nawet nie zabawny pluje na artystę, który czegoś próbuje - to żałosne jak ludzie potrafią być bezczelni . Mówię o niedawnej wypowiedzi na forum.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 18:50 przez esflores, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
wojcik2202
Habitué

Post #90278 autor: wojcik2202 » 13 lis 2010, 18:39

Tak pięknie to napisałeś :smile: ....absolutnie trafne słowo ' uporządkowanie " , które powinno być zwłaszcza w postach na tym forum częściej widywane , faktycznie czasami jak się przyjrzeć wcześniejszym postom to bryluje postawa to mi się podoba , wolę Berlin albo coś tam , a ważne jest aby podawać więcej argumentów , które rozjaśniają aspekt biograficzny danego wykonawcy itd , czyli temat ogromny, ale jakże ważny by UPORZĄDKOWAĆ rożne za i przeciw danego wykonawcy czy stylowi nie koniecznie muzyki elektronicznej .
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 18:40 przez wojcik2202, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Lord Rayden
Beton
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: TD, Klaus Schulze, BKS, Rainbow Serpent, TM Solver, Neue Berliner Schule

Post #114358 autor: Lord Rayden » 21 lip 2017, 10:51

Czy można gdzieś zassać zapisy audycji Live at Star's End, które prowadzi Chuck Van Zyl ?
Lord Rayden
Tangerine Dream Fan from Poland

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Neue Berliner Schule”