Nowi członkowie forumWitajcie ;)

Właśnie zarejestrowałeś się na forum? Opowiedz nam o sobie...

Moderator: fantomasz

Regulamin forum
:hi:
W tym miejscu nowi użytkownicy Forum mogą się przywitać i przedstawić pozostałym użytkownikom. Raczej nie prowadzimy tutaj zbyt żywiołowych dyskusji...
Awatar użytkownika

karłowicz m
Beton
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Post #96479 autor: karłowicz m » 27 lut 2012, 21:41

Ostatni post z poprzedniej strony:

fantomasz pisze:Linchen, szukaj po swojemu, miej gdzieś gatunki i style. Masz się czym zachwycać, więc się zachwycaj. Na szufladkowanie czas przyjdzie później.

Święte słowa, najpierw podziwiamy potem podrywamy, tfu, macamy, e, dotykamy?....
Witaj :hi:
Populus me sibilat,at mihi plaudo
Ipse domi simul ac nummos contemplar in arca

Horacjusz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST

RadioactiveTangerine
Habitué
Kontaktowanie:

Post #96484 autor: RadioactiveTangerine » 28 lut 2012, 1:27

karłowicz m pisze:
fantomasz pisze:Linchen, szukaj po swojemu, miej gdzieś gatunki i style. Masz się czym zachwycać, więc się zachwycaj. Na szufladkowanie czas przyjdzie później.

Święte słowa, najpierw podziwiamy potem podrywamy, tfu, macamy, e, dotykamy?....
Witaj :hi:

Ja nawet nie klasyfikuję. :) A siedzę w temacie od dobrych 3,5-4 lat ;) Zwykle jak już to mówię o jedynej, porządnej "starej" elektronice i o "nowoczesnym syfie" :) Po prostu nie umiem się dobrze bawić (w rozumieniu współczesnym) - na sylwku u kolegi puściłem jeden z kawałków KS (SE, CD 3). Po 4 minutach kazali wyłączyć. A nawet Mistrzu nie zmienił sekwencji :( Kolega - metal, lubi Ironów. Miałem "Live After Death" na vinylu (kultowy Tonpress :)) ale mu dałem na urodziny.
http://pacisfear.blogspot.com/ (recenzje, bardzo rzadko co innego)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

fantomasz
Habitué
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Kraftwerk, Laibach, 2+1, ABBA
Kontaktowanie:

Post #96489 autor: fantomasz » 28 lut 2012, 21:28

RadioactiveTangerine pisze:Po prostu nie umiem się dobrze bawić (w rozumieniu współczesnym) - na sylwku u kolegi puściłem jeden z kawałków KS (SE, CD 3). Po 4 minutach kazali wyłączyć. A nawet Mistrzu nie zmienił sekwencji

Nie moja piaskownica, nie moje wiaderko, więc nie powinienem się odezwać. Ale tak z sympatii napiszę Ci, że rozegrałeś to najgorzej jak można. Na imprezie sylwestrowej chciałeś kogoś przekonywać do długich sekwencji KS? Efekt musiał być taki jak opisałeś. Już dawno przekonałem się, że chcąc komuś wyjaśnić czego słucham, nie kombinuję, tylko wykorzystuję kraftwerkową broń masowego rażenia, czyli Das Modell. I wtedy jest OK. Jeśli włączę np. Schaufensterpuppen, tylko zniechęcę rozmówcę. Do dalszych poszukiwań musi dojrzeć.
Kraftolog f.
--
Ostatnio z propozycją współpracy zwrócił się do nas sam Michael Jackson. Oczywiście odmówiliśmy (Kraftwerk, 1985).

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Depeche Gristle
Twardziel

Post #96490 autor: Depeche Gristle » 29 lut 2012, 1:29

Rownież z sympatii do kolegi zauważam, że @Radioactive posiada dar... zniechęcania do słuchanej przez siebie muzy. Tak właśnie było z moją dobrą kumpelą, która "dzięki" Radioactivowi znienawidziła Klausa Schulzego i powoli zaczeła nienawidzić Tangerine Dream, co było bardzo bolesne dla mnie, jako że Mandarynki są naprawdę bliskim dla mnie zespołem. Całe szczęście ten trend do TD udało mi się jakoś odkręcić u tej dziewczyny.

Konkluzja nasuwa się taka: Patryk, fantomasz dobrze prawi. Zmień swoje negatywne nastawienie :handup:
Entertainment Trough Pain
--------------------------------------------

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Autor tematu
Rittel
Ekspert

Post #96492 autor: Rittel » 29 lut 2012, 1:56

fantomasz pisze: Jeśli włączę np. Schaufensterpuppen, tylko zniechęcę rozmówcę.

Akurat wśród osób, którym przybliżałem Kraftwerk ten utwór był raczej ciepło odbierany. Pokazywałem znajomemu Computerliebe (ponieważ jest fanem Coldplay) i wolał manekiny ;)

Ale sam też potrafię zniechęcić, pewnej osobie Kraftwerk przedstawiałem od Autobahnu. Niezbyt dobrze to wtedy wyszło :D

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Linchen
Niedoświadczony

Post #96493 autor: Linchen » 29 lut 2012, 2:31

To jasne, że wolał manekiny, skoro jest fanem Coldplay, bardzo często tak jest ;)
Autobahn... słabo wypadł na początku, ale jakoś później poszło w moim przypadku... po tym jak się w końcu zdenerwowałam i chciałam zobaczyć "jakaż to wspaniałość jest w tym plumkaniu" i od Autobahnu poszło po kolei dalej :) ale niewiele osób raczej by się wdrażało dalej.
Na ostatnim Sylwestrze poleciała Modelka, raczej odebrana bezproblemowo, chociaż w sumie nie bardzo mnie obchodziła wtedy reakcja innych. Niech się cieszą, że nie puściłam właśnie np. Autobahnu :P zaraz podniósłby się jęk, czego bardzo nie lubię. Dlatego nie ma co zmuszać kogokolwiek, zwłaszcza na imprezach ^^
Niedawno puściłam koleżance pod koniec małej imprezy urodzinowej Pulstar Vangelisa. Od razu to polubiła, ale tylko dlatego, że obie kiedyś przepadałyśmy za Pewnym Zespołem, który owy utwór brzydko scoverował. Po prostu wzięłam ją sposobem, żeby jej pokazać, czego to ja teraz słucham. A wiem, że takiego kraftwerkowego "plum-plum" by nie przełknęła :P
Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, 2:32 przez Linchen, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Conan
Stary wyga

Post #96494 autor: Conan » 29 lut 2012, 2:36

Rittel pisze:
fantomasz pisze: Jeśli włączę np. Schaufensterpuppen, tylko zniechęcę rozmówcę.
Pokazywałem znajomemu Computerliebe (ponieważ jest fanem Coldplay) i wolał manekiny ;)

Ja nie mam znajomych :twisted:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Zap44
Twardziel

Post #96526 autor: Zap44 » 01 mar 2012, 21:34

fantomasz pisze:Nie moja piaskownica, nie moje wiaderko, więc nie powinienem się odezwać. Ale tak z sympatii napiszę Ci, że rozegrałeś to najgorzej jak można. Na imprezie sylwestrowej chciałeś kogoś przekonywać do długich sekwencji KS? Efekt musiał być taki jak opisałeś. Już dawno przekonałem się, że chcąc komuś wyjaśnić czego słucham, nie kombinuję, tylko wykorzystuję kraftwerkową broń masowego rażenia, czyli Das Modell. I wtedy jest OK. Jeśli włączę np. Schaufensterpuppen, tylko zniechęcę rozmówcę. Do dalszych poszukiwań musi dojrzeć.

Bardzo dobra taktyka (trzeba to strategicznie rozegrać)! Również od niedawna ją stosuję
i jak komuś tłumaczę czego słucham, mówię mu tak: "Słucham Kraftwerk, taki niemiecki zespół. Może znasz Das Modell?"
Jak mówi, że gdzieś słyszał jest dobrze, bo można od razu przeskoczyć do etapu drugiego (rzucam różnymi skojarzeniami i jak najciekawszymi ciekawostkami na temat zespołu, polecam mu parę innych utworów; taka luźna rozmowa na zachętę), jak nie to zaczynamy od pierwszego (polecam zaznajomienie się właśnie z tym utworem, jeśli istnieje możliwość puszczam go delikwentowi). :cool:
W ten sposób ziarno zostało zasiane, mamy 50% szans, że jak przyjdzie do domu
to z ciekawości wpisze na YouTube frazę "Kraftwerk".

Może zaistnieć również taka sytuacja:
- Słucham Kraftwerk, ta...
- Kraftwerk? Znam, jaka jest twoja ulubiona płyta? :grin:
"It's more fun to be a pirate than to join the navy." - Steve Jobs, 1982r.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Aneka65
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie
Ulubieni wykonawcy: Jean Michel Jarre, Giuseppe Dio, Glenn Henriksen, ABBA, A Tenns, Vangelis, Oliva Newton John.
Kontaktowanie:

Post #96678 autor: Aneka65 » 19 mar 2012, 12:35

:hi: Welcome.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Nowi członkowie forum”