Nowi członkowie forumWitam elektronicznie

Właśnie zarejestrowałeś się na forum? Opowiedz nam o sobie...

Moderator: fantomasz

Regulamin forum
:hi:
W tym miejscu nowi użytkownicy Forum mogą się przywitać i przedstawić pozostałym użytkownikom. Raczej nie prowadzimy tutaj zbyt żywiołowych dyskusji...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Visionary
Nowicjusz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Witam elektronicznie

Post #97425 autor: Visionary » 18 kwie 2012, 13:17

Mam na imię Jarek. Muzyka jest dla mnie sprawą wyjątkowo ważną i towarzyszy mi właściwie od najmłodszych lat. Sam nie jestem, niestety, muzykiem, ale słucham bardzo dużo muzyki różnych rodzajów, w tym elektronicznej.
Fanem el-muzyki stałem się w 13 roku życia, pod wpływem solowego debiutu Marka Bilińskiego. Chyba każdy spośród Was, kto dorastał w latach osiemdziesiątych, pamięta singiel "Fontanna radości" w wiśniowej kopercie... Odleciałem i tak mi zostało.
Moi ulubieni wykonawcy muzyki elektronicznej to Jean-Michel Jarre (do "Zoolooka" włącznie), Tangerine Dream (z lat 70/80), Kraftwerk, Isao Tomita, Wendy Carlos, Vangelis, a w Polsce - chyba nadal Biliński. Mam nadzieję uzupełnić tutaj swoją wiedzę z tej dziedziny i poznać twórczość artystów, z których twórczością nie miałem się jeszcze okazji zetknąć.
Oprócz elektronicznych dźwięków szczególnie dużo znaczy dla mnie rock (zwłaszcza progresywny, choć nie tylko), muzyka klasyczna oraz niektóre zjawiska ze świata jazzu. Nie unikam dobrego popu, ale musi być naprawdę dobry.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 13:17 przez Visionary, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST

RadioactiveTangerine
Habitué
Kontaktowanie:

Post #97429 autor: RadioactiveTangerine » 18 kwie 2012, 14:51

Dzień dobry :) W moim życiu muzyka także jest bardzo ważna - w sumie moja jedyna miłość gdyż z dziewczynami to mi raczej nie wychodzi :mrgreen: Jarre i Kraftwerk byli moimi pierwszymi mistrzami. Teraz zachwycam się Twórczością Klausa Schulze. Lubię też TD, nawet te nowe. Tu jest najlepsze miejsce aby pogłębić i poszerzyć elektroniczny światopogląd. :) Ze swej strony szczerze polecam Ci "Aqua" Edgara Froese (w sumie to wszystkie jego albumy do 1983 włącznie) i Klausa Schulze. Jego "Moondawn" to delicja. Ale także fajne jest melancholijne i zimowe "Mirage" czy sprośne ( :mrgreen: ) "Body Love" (obie części). Troszkę się obecnie leni ale wiek 60+ ma swoje prawa ;)
http://pacisfear.blogspot.com/ (recenzje, bardzo rzadko co innego)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Zap44
Twardziel

Post #97430 autor: Zap44 » 18 kwie 2012, 16:04

Witamy serdecznie! :hi:

Ja już zdążyłem się "skraftwerczyć" i raczej poglądów nie zmienię, chociaż nadal jestem na początku drogi jeśli chodzi ogólnie o muzykę elektroniczną. :grin:
"It's more fun to be a pirate than to join the navy." - Steve Jobs, 1982r.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Nowi członkowie forum”