Ogłoszenie
Studio Nagrań zostało przebudowane i uruchomione w oparciu o najnowsze dostępne skrypty phpBB. W procesie konwersji z dotychczasowej wersji ("by Przemo") mogły wystąpić drobne błędy. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości proszę informować Administrację.

SprzętBudowanie domowego studia nagrań.

Rozmowy na temat syntezatorów, modułów etc.

Moderator: fantomasz

Autor tematu
mrfizzy
Nowicjusz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Budowanie domowego studia nagrań.

Post #114178 autor: mrfizzy » 09 mar 2017, 13:01

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Piszę do Was w sprawie budowania studia nagrań - w domu. Jak pewnie wiecie w sieci jest masę różnych poradników (chyba już wszystkie przeczytałem) a informacji w nich jest tyle że człowiek "amator" taki jak ja może się pogubić :shock: .

Potrzebuję porady w jaki sprzęt warto zainwestować na samym początku i czego będę potrzebował do zbudowania amatorskiego studia do nagrywania wokali klasycznych + ewentualnie nagrań w terenie.

Zapotrzebowania:
Moim pomysłem jest zbudowania stanowiska do nagrywania 1 lub 2 wokali w środowisku domowym. Jest laptop i pomysł a co dalej? Wiem napewno, że będę potrzebował: Interface audio (zew. karta dźwiękowa), mikrofon pojemnościowy, statyw, pop filter, kable, słuchawki (jedną parę już mam). Chciałbym, aby osoba, która będzie śpiewała miała w słuchawkach podkład + swój śpiew i żeby było to samo słychać w drugich słuchawkach - to jest jeden z problemów jaki interface wybrać lub czy trzeba dokupić jakiś inny sprzęt (zwykły rozdzielacz, mikser) żeby to ogarnać. Dodatkowo chciałbym takowy sprzęt móc zabrać na koncert i nagrać to co się będzie działo na scenie (głównie to wokal operowy 1 lub 2 osób na scenie) ewentualnie instrumenty typu skrzypce (kwartet), wiolonczela i fortepian.

Sprzęt, który wydaje się odpowiedni:
Interface audio: Focusrite Scarlett 6i6 2nd Gen lub Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen (często pojawia się też sprzęt M Audio) - fajnie jakby było jakieś oprogramowanie do tego.
Mikrofon: SE Electronics X1 lub MXL 990 (podobno bardzo popularny) - może być coś innego ale co?
Monitory studyjne: na razie odroczone ale w przyszłości rozważam zakup.

Czy ktoś mógłby mi sprawę lekko zarysować jak to mogę zbudować? Jaki sprzęt będzie odpowiedni (nie marka, tylko co muszę mieć żeby to spiąć razem)? Tak jak pisałem jestem amatorem, który studio widział, pracował jako artysta, ale nigdy nie miałem opcji obsługiwać czegoś takiego.

Chciałem dodać, że na początku nie chce wydawać 6000zł na ten sprzęt a zmieścić się w przedziale do 2000zł. Prowizoryczne ekrany chciałbym zbudować sam w formie "klatki" dla wokalisty. Spotkałem się z takim rozwiązaniem w jednym studio.

Proszę Was o pomoc i wyrozumiałość jeżeli coś napisałem źle. Dziękuję z góry za każdy rodzaj pomocy.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST

Wróć do „Sprzęt”