SprzętPan L. buduje syntezator

Rozmowy na temat syntezatorów, modułów etc.

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

jarekz
Nowicjusz
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Re: Pan L. buduje syntezator

Post #114867 autor: jarekz » 18 lut 2018, 21:28

Ostatni post z poprzedniej strony:

Belmondo pisze:Aktualnie buduje takie male cos i jest to synteza starego sprawdzonego pomyslu, bardzo swobodnej wariacji na jego temat, ale i potrzeby na rynku :).

Można prosić o szczegóły?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

jarekz
Nowicjusz

Post #114868 autor: jarekz » 18 lut 2018, 21:58

Belmondo pisze:Imho ciekawsza jest matryca taka jak w starym dobrym VCS3 itp.

LutZek, chyba właśnie takie rozwiązanie zastosowałeś? "Macierz modulacji"?

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #114870 autor: Belmondo » 19 lut 2018, 22:38

jarekz pisze:Można prosić o szczegóły?

Haha, wiedzialem, ze tak bedzie :o . Na razie nie moge i nie chce zdradzac szczegolow, bo pomysl jest tak prosty, ze akurat jakby ci wielcy podchwycili przypadkiem, byliby pierwsi. A tak jak chce byc pierwszy i bede jak uda mi sie sprawnie rozwiazac wszystkie konstrukcyjne problemy :).

Projekt jest komercyjny. Jestem na etapie pisania specyfikacji na wykonanie czesci sprzetowej (lzejsza czesc) i prototypuje software dla glownej funkcjonalnosci (ciezsza czesc). Nigdy nie przypuszczalem, ze kiedykolwiek bede cokolwiek robil w jezyku, z ktorym mialem najwiekszy problem na studiach, haha. Zycie jest przewrotne. Efektem rozwoju pomyslu sa dwa inne drobne podprodukty, z ktorych jeden jest w zasadzie prawie gotowy.
Zyjemy w takich czasach, ze nie trzeba dzisiaj wszystkiego budowac od zera, tylko skladac z gotowych komponentow i to jest ten poziom mozliwosci realizacji, ktory mi wreszcie calkowicie odpowiada. Relatywnie szybko mozna zbudowac dzialajaca pierwsza wersje aby zweryfikowac wykonalnosc i potem dopracowywac. Pracujac na duzych klockach nie traci sie czasu na rozwiazywanie elementarnych problemow. Trzeba miec tylko pomysl, ktory jest gdziestam skladowa wielu obserwacji i zwyczajnego zapotrzebowania.

Mniej wiecej po wakacjach powinienem miec stan taki, ze bede mogl wysylac rozwiazanie do testow, a na poczatku przyszlego roku uruchomic produkcje (oczywiscie nie na masowa skale, rynek jest relatywnie niewielki, ale akurat na krzywej wznoszacej i to jest *ten* moment :)). Rok niesamowitej przygody :handup: .
Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

jarekz
Nowicjusz

Post #114875 autor: jarekz » 20 lut 2018, 18:55

Belmondo pisze:Haha, wiedzialem, ze tak bedzie :o . Na razie nie moge i nie chce zdradzac szczegolow

No to trzymam kciuki :handup: :handup: :handup:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Belmondo
Habitué

Post #114877 autor: Belmondo » 21 lut 2018, 10:28

jarekz pisze:No to trzymam kciuki :handup: :handup: :handup:

Nie dziekuje zeby nie zapeszyc ;), ale doceniam :handup:
Let us be thankful we have commerce. Buy more. Buy more now. Buy. And be happy

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
LutZek
Stary wyga

Post #116156 autor: LutZek » 04 maja 2019, 17:44

Ostatnio zastanawiam się nad powrotem do starego sportu. Udało mi się zaprojektować (przynajmniej na kartce) pierwszy filtr cyfrowy, dzięki czemu moje konstrukcje można by faktycznie nazwać w pełni funkcjonalnym syntezatorem. Pytam więc o Waszą opinię - czy jest sens w projektowaniu syntezatorów typu virtual analog, czy też może lepiej zgłębiać tajniki syntezy fazowej / częstotliwościowej / kwadraturowej? :)

Jeśli już coś z tego będzie, to zapewne będzie to nowa konstrukcja. Człowiek uczy się na błędach, a w poprzednich modelach było ich sporo :wink:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

froese1983
Ekspert

Post #116157 autor: froese1983 » 04 maja 2019, 18:14

Ło matko już myślałem, że "prodżekt" umarł. To już 4 lata!

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
LutZek
Stary wyga

Post #116158 autor: LutZek » 04 maja 2019, 20:34

Jeb, rzeczywiście 4 lata :o. Prodżekt stoi u mnie na półce i się kurzy nie uruchamiany od dwóch lat. Też myślałem, że umarł, ale ostatnio udało mi się przeorganizować mój dzień w taki sposób, że codziennie mam prócz pracy 2-3h na własne sprawy. Będę musiał to dzielić z innymi aktywnościami, ale zawsze to jakieś zasoby czasowe (poszło by szybciej, gdybym choinka nie musiał pracować :D). Przez ostatnie 2 lata udało mi się rozwiązać sporo "probemów myślowych" związanych z tym tematem, m.in. wymyśliłem jak zwiększyć ilość generowanych przebiegów, bez zużycia większej ilości zasobów, jak zoptymalizować krosownicę, sterowanie, w tym tygodniu wziąłem się za wspomniane filtry. Póki co rzeczą, która najbardziej spędza mi sen z powiek jest implementacja nieliniowości syntezatora analogowego do przebiegów generowanych przez cyfrowe oscylatory. Niestety nowa architektura rdzenia syntezy jest tak skrojona, że ciężko ją będzie uruchomić na tym hardwerze, który już mam. Więc znów czeka mnie 1 miesiąc założeń, 5 miesięcy programowania rdzenia, 3 miesiące projektowania hardware'u, miesiąc lutowania i składania, 2 miesiące na dodatkowy mikrokontroler, 2 miesiące na składanie wszystkiego do kupy.

Właśnie sobie to uświadomiłem :shock: Dodam tylko, że powyższe liczby pochodzą z czasów, gdy na projekt mogłem poświęcać 5-6h dziennie.

W każdym razie - póki co (i póki mam zapał) możecie zgłaszać swoją "wish listę" :oops:

Jeśli chodzi o moje poszukiwania, to na ten moment próbuję zrozumieć jak działają wszystkie pokręcone modulatory syntezatora Schmidta 8) .

Nnie jestem w stanie powiedzieć Wam co się da upakować w takim układzie. Muszę zacząć pisać i w praktyce weryfikować ile się zmieści :)

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
LutZek
Stary wyga

Post #116161 autor: LutZek » 10 maja 2019, 8:42

Panowie. Z racji tego, że już siedzę i programuję ten rdzeń - chętnie bym się z którymś z Was zdzwonił, żeby wyjaśnić swoje wątpliwości. Nigdy nie grałem na syntezatorze analogowym (szczególnie tym z epoki) i nie chciałbym pominąć jakiejś oczywistej funkcji.

:shock:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

jarekz
Nowicjusz

Post #116162 autor: jarekz » 13 maja 2019, 17:55

LutZek pisze:(...) chętnie bym się z którymś z Was zdzwonił, żeby wyjaśnić swoje wątpliwości (...)

Może lepiej aby takie dyskusje odbywały się na Forum? Z korzyścią dla wielu... :roll:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Sprzęt”