AmbientPete Namlook

Dyskusje o muzykach uprawiających ten gatunek

Moderator: fantomasz

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

Post #72395 autor: bleef » 10 gru 2008, 14:02

Ostatni post z poprzedniej strony:

Wreszcie jakaś kolaborajca z nowym artystą ! nie mogłem się doczekać... :cry:
OLDSKOOL FRANKFURT TRANCE

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

303
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Post #72413 autor: 303 » 10 gru 2008, 20:36

Stacja pisze:Szykują się nowe płyty Namlooka:
W Fax - jakaś kolaboracja Namlooka i niejakiego Gabriela Le Mara

wow :shock: Gebriel Le Mar wcale nie jest ni(e)jaki...znam twórczośc gościa już od lat zarówno solową jak i w zacnej grupie Saafi Brothers (album Midnight's Children przepiękny)...pierwszorzędny psy-chillout. Mam nadzieję że i płyta obu panów taka będzie co jest wielce prawdopodobne :cool:
Odkrywać w oczywistym pięknie brzydotę czy w pozornej brzydocie piękno...co jest lepsze?

►►►

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #73568 autor: bleef » 13 sty 2009, 13:05

Ukazała się już najnowsza pozycja Namlook - Le Mar.Z sampli na beatport.com nie słychać że to psy/goa/chill ,natomiast bliżej tym nagraniom do twórczości z Move D...Nie żeby aż tak bardzo ten duet mi przeszkadzał bo wydali i nadal wydają mase świetnych płyt,ale czy Namlookowi zabrakło już pomysłów ? kawałek Jetzt z jego najnowszego krążka brzmi jak wixiarskie techno z vivy :cry: W sumie sam nie wiem co o tym myśleć bo forma Petera jest ostatnio nierówna,po znakomitym wręcz najlepszym z całej serii ostatnim odcinku Virtual Vices wydaje coś takiego..Chciałem kupić ten krążek ale nie kupię bo brzmi przynajmniej nie w moim guście.No ale nie przesłuchałem całego albumu a wiadomo że sample to tylko sample,jak przesłucham całą płytę,to wówczas może zmienię pare zdań co do tej pozycji.Chyba trzeba wejść w mniej znany świat FAX'u , PS(Peter Sublabel) ,tam ostatnio dzieje się dużo ciekawych rzeczy :smile:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:

Post #73606 autor: timecage » 13 sty 2009, 22:06

Ja zapewne znów wyjdę na dziwaka, bo jak do tej pory podobała mi się każda wydana w FAX płyta i... najnowsza również mi się podoba, przynajmniej z sampli. Oczywiście zarzucić można jej wiele, ale wciąż potrafię znaleźć w tej muzyce coś interesującego i coś, co warte byłoby kupienia. To, że Namlook nagrywa inną muzykę, niż od niego oczekujemy, nie oznacza, iż ma spadek formy :hi:
Co do płyt duetu MoufangNamlook to zgadzam się, że ostatnio są nieco nadproduktywni. Oczywiście ich płyty wciąż są ciekawe, każda kolejna, jednak nieco denerwuje, gdy na trzeciej czy czwartej z kolei słyszymy te same dźwięki (jak np. ten specyficzny mechaniczny wysoki pisk, który pojawił się na pierwszym raumlandzie i potem pojawiał się na każdym cd).

EDIT:
No ale na przykład ostatni utwór na albumie Sexoid to małe arcydzieło :listen:
Ostatnio zmieniony 13 sty 2009, 22:08 przez timecage, łącznie zmieniany 1 raz.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #73615 autor: bleef » 13 sty 2009, 22:36

timecage cóż każdy ma swoje zdanie :smile: ale coś w tym jest co napisałeś o duecie Move D/Namlook bo na ich płytach obok przeciętnych kompozycji znajdują się naprawde fajne utwory,choć Sexoid jest naprawde fajny prawie w całości ,Get Your Chillums Out na tej płycie też jest świetne.Na "There" podoba mi się ta idea przetworzonych rozmów politycznych,ale same płyty z Move D nie przywrócą Namlookowi dawnej formy,choć on wciąż poszukuje czegoś nowego i to jest olbrzymi plus.Virtual Vices 6 naprawde mi się spodobało,te kąśliwe solówki na elektrycznych gitarach są bardzo chwytliwe i troche w stylu Buckethead'a (hmm...czyżby Nick Skopelitis przyjaciel Namlooka podrzucił mu pare pomysłów do tego krążka?) no i oczywiście typowe elementy dla Spyry,ciekawe rytmy perkusyjne,troche chillu plus fortepianowe zagrania.Dobrze że jest jeszcze podwytwórnia Ambient World,ciekawe pozycje naprawde ostatnio tam się ukazują Sequential,Hearts Of Space...teraz podobno Time2 i Limelight,czyli mówiąc krótko Oldskool Frankfurt Trance.Nie zapominajmy również o Sublabelu,najpierw reedycja legendarnego Waiting For Snow Benisha,a teraz znakomite (uznane przez Namlooka za jedną z lepszych płyt w PS) War ,Krystiana Sheka no i ta ciekawa okładka z AK47 w tle.Widać świat FAX'u nie ogląda się za siebie,tylko żyje nadal własnym życiem z ciekawą wizją muzyczną na przyszłość

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #73681 autor: bleef » 16 sty 2009, 18:02

nie żebym się chwalił ale właśnie po 2 latach poszukiwań kupiłem od goscia z ebay NÓWKE w folii oryginale Fires Of Ork 1 PW07 ,moj ukochany album ,przy ktorym juz z pierwsza minuta jestem w "mojej wirtualnej krainie orków" :grin: ,a także nówke w folii... Escape ,za każdy po 400 zł ale dla mnie to dwa najcenniejsze muzycznie albumy FAXU które wręcz kocham a ich zawartość muzyczna z każdym kolejnym przesłuchaniem wprowadza mnie w euforie :handup:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

snowyear
Zaawansowany
Jestem muzykiem: Nie

Post #73687 autor: snowyear » 16 sty 2009, 21:28

bleef pisze:Fires Of Ork 1

Do dziś przy słuchaniu "Gebirge" ciary mnie przechodzą. Wyjątkowo nastrojowy i mroczny utwór. Podobnie jak przy "When the Night Was Black" z "Fires of Ork 2": noc, las, mróz, śnieg, wiatr...i niebo pełne gwiazd.

Oj, chyba zaraz wrzucę...Tak na przekór późnojesiennej pogodzie.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #73689 autor: bleef » 16 sty 2009, 21:48

A ja Słuchając tytułowego utworu Fires Of Ork I czuję się jakbym ... był 100 metrów pod ziemią w najlepszym undergrounde'owym klubie niemieckim w latach 90' :listen:

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #73992 autor: bleef » 30 sty 2009, 16:38

Panie i panowie reedycja Limelight w szyldzie AW.Proponuję również dyskusję nad ostatnimi płytami Move D/Namlooka.Na początku średnio mi podeszły,teraz po dokładnym odsłuchu stwierdzam ,że np.najnowsze Sexoid wchodzi bardzo przyjemnie,Travelling The Silk route,ciekawe-innowacyjne dosyć,Raumlandy też nie najgorsze ,zwłaszcza pierwszy ! uwielbiam ten motyw z trąbką ,który zresztą pojawia się często na najnowszych płytach panów

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Michael Ellis
Ekspert

Post #74144 autor: Michael Ellis » 05 lut 2009, 21:51

Wczoraj dorwałem wreszcie najnowszą płytę ze stajni FAX'u i nie mogę przestać jej słuchać!
Album "Namlook · Le Mar", to jest to, co lubię najbardziej. Spokojne, klimatyczne, liryczne granie - pierwsze cztery utwory wciągają niczym chodzenie po bagnie i dopiero "Jetzt" wyciąga z leniwego i błogiego transu (bez transu :) ) - początkowo bardzo się skrzywiłem, kiedy usłyszałem "łup łup", ale za trzecim razem zaskoczyło i teraz słucha się tego utworu znacznie lepiej - ot typowy namlookowski żart muzyczny. Mimo wszystko kompozycja ta zachwiała bardzo spójność tej świetnej płyty - gdyby tak jeszcze była na samym końcu płyty, można by ją wcześniej wyłączyć, a tak, trzeba czekać do końca, bo ostatni utwór to znów klimat z początku albumu.
Tak czy inaczej - solidna czwórka z plusem. :idea:
Adoptuj, adaptuj i ulepszaj.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #74192 autor: bleef » 08 lut 2009, 18:00

Więc może trzeba będzie zapoznać się z tym materiałem Michael :smile:

Ja przygotowałem kilka własnoręcznych recenzji

Move D Namlook 18 "Sexoid" In The Mirror i tytułowe Sexoid nie zaskakują niczym nowym i troche nużą,ale z drugiej strony to znów ten sam znakomity IDM'owy pochód artystów znany od lat,który z każdym przesłuchaniem może podobać się coraz bardziej.Utwór 3 został wyraźnie znamlookowany,znakomita impresja,maksymalnie odrealniona,z motywami zniekształconych głosów i subtelną partią równie mrocznej i tajemnicznej gitary orientalnej.Finał płyty to bardzo pozytywny utwór ,stare dobre a jednak godne oprawy XXI w.czasu Jambientu powróciły ! Już dawno nie słyszało się tak chwytliwej pięknie-optymistycznej impresji w barwach FAX'u w ogóle ! Świetna płyta,dowód wysokiej formy muzyków

Move D Namlook 16 "Travelling The Silk Route" 50 minutowa porcja nietypowych ,nowatorskich brzmień,świetnie brzmiących (i przedewszystkim świeżo) ścieżek perkusyjnych plus do tego kosmiczne partie gitary,trąbki i wibrafonu co sprawia że płyta nabiera odrobinę pierwiastka elektronicznego jazzu,taki kosmiczne swing-jam-session.2 finałowe impresje to bury świt rodzącego się poranka na bagnach.Nie znam jeszcze płyty "There!" z tej trylogii ,dlatego prosiłbym o krótkie streszczenie jeżeli ktoś zna.

Spyra Namlook "Virtual Vices 6" Już wcześniej uogólniłem przebieg płyty na forum ,ale po kilku odsłuchach postanowiłem opisać moje wrażenia jeszcze raz.Clapham Ratrun coś w stylu IDM'Rock Fusion z partią gitary elektronicznej,znakomity utwór.M_Maybe urzeka swoją prostotą klimatu reagee.Canterbirth to tak typowe dla Spyry obszary penetrowane przez Wolframa na jego solowych płytach w barwach FAX'u,a więc impresja na pianino.Snow White piękny deszczowy-londyński ambient.Finałowe "Ain't no sunshine on the tube" iście hip-hopowy podkład przypominający pewien zacny utwór z płyty "4VoiceII" Namlooka,do tego dochodzi rewelacyjne zgrane pianino Spyry i kąśliwe solówki Namlooka,prześwietny utwór,nowatorski,chwytliwy.Virtual Vices 6 to jedna z najlepszych płyt w FAXie w tym roku i moim zdaniem najbardziej zróżnicowana część tego cyklu

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

303
Zaawansowany
Kontaktowanie:

Post #74613 autor: 303 » 28 lut 2009, 10:41

najlepszy ostatnimi czasy przyjaciel Namlooka wystąpi solo w Krakowie, a dzień wcześniej w Sopocie
Ostatnio zmieniony 28 lut 2009, 12:35 przez 303, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkrywać w oczywistym pięknie brzydotę czy w pozornej brzydocie piękno...co jest lepsze?

►►►

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #77788 autor: bleef » 26 cze 2009, 20:38

Tak długo mnie nie było na tym forum , że aż wątek o naszym ulubionym niemcu totalnie zamarł. No cóż,trzeba to zmienić, panowie ! Music For Urban Meditation III, New Dacade z Move D, nowa płyta Dr.Motte z Le Marem w FAX'ie, Lorenzo Montana - Black Ivy. Do tego dochodzą reedycje naprawdę zacnych krążków z poprzedniej dekady FAX'u , wymienić należy chociażby Silence 5 czy Time Squared,które moim zdaniem jest jedną z najlepszych kolaboracji Namlooka z Inoue.

Ale mam tutaj ciekawszy wątek do poruszenia. Jak myślicie w jakim kierunku zmierza polityka wydawnicza FAX'u ? to już zaczyna stawać się nudne ,że każdy krążek to 500 sztuk i koniec. Ok,jest label AW - ale dla fanatyków FAX'u to nie za dobre rozwiązanie. W tym całym gąszczu świeżych,nowych płyt można wciąż odnaleźć perełki , jak chociażby Virtaul Vices 6. Zobaczymy jak długo w FAX'ie zadomowią się Le Mar i ten cały Montana. Może to niepoprawne ale ja wciąż czekam na płytę pokroju Organic Cloud,Ambiant Otaku czy Air lub Silence 5.

Brakuje mi świeżości w FAX'ie ze strony Namlooka. Namlook nie jest dobrym muzykiem,on jest tylko znakomitym inżynierem,producentem dźwięku,rzemieślnikiem, który zaszył się już chyba na dobre w tym swoim warsztacie na Klanglaborze. Powinien uczynić coś nie typowego,żeby ożywić ten swój świat,który gdzieś utknął w stałym punkcie bez zwrotu akcji. Jakiś Box kolekcjonerski z nietypowym gadżetem, a już moim marzeniem jest zobaczyć Petera na żywo,choćby w Niemczech,to byłoby przełomowe zdarzenie.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

NEO
Ekspert

Post #77794 autor: NEO » 26 cze 2009, 22:23

Wątek umiera bo być może mało kogo interesuje polityka Faxu. Być może nikt się nie zastanawia dokąd to zmierza bo wszyscy wiedzą, że donikąd.

Dla mnie najfajniej byłoby gdyby znakomity Pete wydawał każdy album we wszystkich dostępnych formatach. Oczywiście licząc za każdy rodzaj nośnika jak za osobną płytę i bez możliwości zakupu osobno.
Powinny być również reedycje starych płyt tylko i wyłącznie jako MP3 żeby tym co nie kupili limitowanych było łyso. A ci co kupili limitowane to.... hmm powiedzmy, że za okazaniem takowej płyty dawano by reedycję za darmo... Fajny pomysł?
poszukuję VINYLripów pierwszych tłoczeń Steve Roacha. Posiadam ultra rzadkie pozycje światowej el-muzyki

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Aurel
Nowicjusz

Post #77795 autor: Aurel » 26 cze 2009, 22:33

Myślę, że w przypadku Namlooka, problem jest w ilości wydawanych płyt i ich różnorodności. Ciężko sklasyfikować jego twórczość w sposób jednoznaczny, co przy dość wysokiej cenie za wydawnictwo powoduje, że nie jest to popularne. Stąd wiele wydawnictw wydanych po 500 sztuk nie znajduje nabywców, lub trwa to bardzo powoli. Ja osobiście czekam na dalsze edycje płyt w mp3, bo to jest stosunkowo niedroga metoda na zapoznanie się z wieloma niedostępnymi dziś płytami. Niestety część z nich trafia do odtwarzacza tylko raz, niestety zbyt duża część...Uwielbiam za to cykle Air, Silence, Psychonavigation, czy 2350 Broadway i oczywiście DSOTM, niektóre albumy to prawdziwe perełki!
Pozdrawiam
Tomek

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #77797 autor: bleef » 26 cze 2009, 23:02

A ja wciąż będe przy swoim i napiszę że to nie w ilości i różnorodności i cenie płyt namlooka tkwi jego błąd,a w tym że ten artysta zamknął się w swoim własnym świecie. Co jak co , ale taki gigant ambientu musi udowodnić swoje umiejętności podczas koncertu... Może zbiorowa petycja do Namlooka o danie jakiegoś koncertu ?:D

Chociaz zgodzę się z tym że ceny tych DTSów to zabójstwo i na dodatek mało komu przydatne.

Moim zdaniem dobrze że label Ambient World wydaje reedycje jak i sam Namlook robi krązki z cyklu "Collection" choć nie rozumiem dlaczego kolega napisał, że większa część z nich do odtwarzacza trafia tylko raz. U mnie tak nie jest. Często słucham Psychonawigacji czy Silence'ów. Tak jak już wcześniej wspomniałem jest to dobra forma zapoznania z muzyką FAX'u dla młodszych fanów, a tak jak mówie - najważniejsze są oryginalne wydania faxowe dla najwytrwalszych fanów :grin: Tylko do czego to znowu prowadzi..

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

Stacja
Twardziel
Kontaktowanie:

Post #77804 autor: Stacja » 27 cze 2009, 10:00

DTSy trzeba na Ebay'u kupować - czasem można spokojnie o 1/3 taniej dostać niż cena standardowa (25 euro).
--
Children of the future age
Reading this indignant page
Know that in a former time
Love, sweet love was thought a crime

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #77810 autor: bleef » 27 cze 2009, 11:50

też prawda, ja kiedyś wylicytowałem za 55 zeta + przesyłka :)

[ Dodano: 2009-06-27, 12:21 ]
panowie i panie zachęcam do dalszej dyskusji na temat naszego ulubionego artysty.

A w moich uszach rozbrzmiewają dźwięki Dr.Atmo i Ramina "Sad World 2" baśniowo-kawowo-orientalny ambient z wpływami ethno. Coś niesamowitego. Trójka też była dobra,szczególnie ostatni utwór. Jedynki jeszcze nie znam :razz:

[ Dodano: 2009-06-27, 12:23 ]
a teraz jeszcze odwiedziłem forum 2350 org. nawet już tam nie ma życia.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

snowyear
Zaawansowany
Jestem muzykiem: Nie

Post #78464 autor: snowyear » 24 lip 2009, 15:16

bleef pisze:A w moich uszach rozbrzmiewają dźwięki Dr.Atmo i Ramina "Sad World 2" baśniowo-kawowo-orientalny ambient z wpływami ethno

Z Faxowych płyt bez pana N. najbardziej lubię płytkę "Aerial Service Area 1" duetu V. Sol & N. Heyduck. Chyba jedna z najbardziej wartościowych i niedocenionych płyt (ogólnie). No i ta basowa sekwencja na "Highlow"w stylu "Future Wreck" Arcane.

Seria "Sad World" niezbyt mi podeszła. "Samarra" jest zdecydowanie za długa. Ale zapuszczam sobie czasem utwór "Cordoba". Mój ulubiony fragment między 11 a 13 minutą: niezwykłe, etniczne śpiewy i perkusja. Aż mam ochotę dołączyć się do tych śpiewających kobiet i dzieci, i tańczyć razem z nimi. Prosta i piękna radość życia.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2009, 21:46 przez snowyear, łącznie zmieniany 2 razy.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

bleef
Stary wyga

Post #78580 autor: bleef » 28 lip 2009, 18:47

tak Aerial Service Area piękna płyta i ta końcówka płyty , swoisty hołd dla Briana Eno.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

timecage
Twardziel
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:

Post #79773 autor: timecage » 16 wrz 2009, 11:57

W dziale kupię/sprzedam/zamienię na tym forum zamieściłem listę płytek FAXu, których chcę się pozbyć. Myślę, że fani wytwórni znajdą tę listę kuszącą :>

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „Ambient”